Prihlásenie

Ako si výhodne zriadiť inteligentnú domácnosť a ušetriť

Ako si výhodne zriadiť inteligentnú domácnosť  a ušetriť

Čo si pod pojmom inteligentná domácnosť treba predstaviť? V skratke, ide o automatizovaný systém zariadení a spotrebičov v domácnosti prepojený pomocou inteligentných technológií. Výsledkom je zvýšenie komfortu bývania, zníženie spotreby energií, väčšia bezpečnosť a ochrana a v neposlednom rade ušetrené peniaze. 


„Smart home“ alebo „inteligentná domácnosť“ je pojem, s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. Je to logické, lebo ľudia si želajú stále viac spríjemňovať svoje bývanie a technologický vývoj im to čoraz viac uľahčuje. Preto je stále viac zariadení a spotrebičov vybavených „inteligentnými“ vlastnosťami a zároveň sú čoraz viac cenovo dostupnejšie.

 

Smart zariadenia do celej domácnosti  

Dnešný stupeň technologického vývoja umožňuje, aby ste mali smart kuchyňu, obývačku, spálňu alebo aj kúpeľňu. V nich umiestnené smart zariadenia medzi sebou dokážu komunikovať, ba sa aj navzájom ovládať, ak sú tak nastavené. Napríklad taká inteligentná chladnička dnes dokáže, okrem iného, ovládať svetlá v celej domácnosti, termostat na kúrení, bezpečnostné kamery či zámky na dverách. Výhodou je, že inteligentnú domácnosť môžete zriaďovať postupne. Na začiatok si môžete napríklad odskúšať zriadiť inteligentnú kuchyňu a keď sa vám to osvedčí, postúpite na ďalší level a zameriate sa na iné časti domácnosti.  

 

Smart kuchyňa

Kuchyňa je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Nachádza sa v nej množstvo zariadení a spotrebičov, takže má veľký dosah na chod domácnosti, ale aj spotrebu energií. Takmer určite vás prekvapí, aké vlastnosti majú dnes inteligentné kuchynské spotrebiče, čo všetko vám okrem bežných funkcií dokážu poskytnúť. Či už vďaka zabudovaným inteligentným prvkom alebo s využitím rôznych doplnkových aplikácií. O inteligentnej chladničke už bola reč, ale dokáže toho omnoho viac. Popri varení sa na jej obrazovke dá napríklad sledovať televízia, prehrávať hudba, hrať hry alebo nechať odkaz ostatným členom domácnosti. Vo vnútri chladničky je umiestnená kamera, vďaka ktorej sa dá kedykoľvek skontrolovať jej obsah, takže nemusíte zakaždým otvárať dvere a púšťať dnu teplo. Pomocou aplikácií môžete vyhľadávať recepty a chladnička vám dokonca dokáže odporučiť taký, na ktorý sa využijú v nej umiestnené potraviny, ktorým končí dátum trvanlivosti. Veľmi podobné vlastnosti majú aj inteligentné rúry na pečenie, ktoré majú takisto dotykovú obrazovku aj vstavanú videokameru a cez smart aplikáciu môžete sledovať proces pečenia odkiaľkoľvek.

 

A rovnako je to s ostatnými inteligentnými kuchynskými spotrebičmi. Napríklad taká umývačka riadu vám na váš smartfón pošle informáciu, že je potrebné doplniť tablety či leštičku alebo tiež, aký program je optimálny vzhľadom na množstvo a znečistenie riadu. Ale dokáže aj osvetliť kuchyňu meniacimi sa farbami s rôznou intenzitou svetla alebo sa sama zapnúť až v momente odberu lacnejšej elektriny, napr. v noci. Ak prepojíte inteligentný kávovar so svojím smartfónom, môžete si variť kávu na diaľku a osobne si ju už iba prísť naliať do šálky. Do vášho smartfónu vám pošle množstvo kávových receptov, ktoré môžete postupne vyskúšať a zistiť, ktorá káva vám chutí najviac.

 

Smart osvetlenie

K zvýšeniu pohody vo vašej kuchyni vám môžu pomôcť okrem spotrebičov aj inteligentné žiarovky. Ak ich vymeníte za tie pôvodné, „hlúpe“, budete môcť ovládať intenzitu svetla v kuchyni alebo ich na diaľku zapnúť aj vypnúť a znížiť tak celkovú spotrebu energií. Niektoré smart žiarovky umožňujú aj zmenu farby alebo majú napríklad zabudovaný reproduktor. Pri umiestnení žiaroviek v stropnom svietidle tak získate dokonalé ozvučenie celej kuchyne.

 

Kúpte si inteligentné spotrebiče pomocou eVouchera a ušetrite

Ak vás možnosti inteligentných zariadení nadchli a chceli by ste si ich kúpiť, máme pre vás dobrú správu. Ak použijete na ich kúpu eVoucher, získate ich omnoho výhodnejšie. Čo je eVoucher? Je to digitálna nákupná poukážka, náhrada tradičnej papierovej poukážky. Jediná podmienka, ako získať eVoucher je stať sa zákazníkom Cashback World. eVoucher si následne môžete zakúpiť cez svoj smartfón prostredníctvom bezplatnej aplikácie The Cashback App, ktorá je voľne dostupná pre iOS aj Android alebo sa zaregistrovať cez cashbackworld.com prípadne u ktoréhokoľvek zmluvného predajcu Cashback World. eVoucher môžete následne ihneď použiť na nákup spotrebičov, opäť iba pomocou svojho smartfónu, takže nemusíte nikam chodiť osobne.

 

Hoci je eVoucher na trhu stále novinkou, na Slovensku ho vydáva už viac ako dvadsiatka renomovaných obchodných značiek, ktoré sú zmluvnými partnermi Cashback World. Sú medzi nimi napríklad aj známe siete elektroniky NAY alebo EURONICS, v ktorých ponuke nájdete široký sortiment inteligentných spotrebičov a zariadení do domácnosti. Pri ich kúpe pomocou eVouchera získate cashback, čiže časť zo zaplatenej sumy sa vám vráti späť na váš účet. Získate tiež tzv. Shopping Points, čo sú body, ktoré môže neskôr premeniť na ďalšie atraktívne zľavy. Kúpa tovaru cez eVoucher  sa tak stáva omnoho výhodnejšia.

 

O Cashback World:

Medzinárodné nákupné spoločenstvo Cashback World ponúka atraktívne nákupné výhody (Cashback a Shopping Points) zákazníkom, ktorí chcú ušetriť pri svojich nákupoch v kamenných obchodoch použitím Cashback karty alebo online. Okrem toho ponúka predajcom jednoduchý a inovatívny vernostný program, ktorý im umožní stať sa súčasťou tohto nákupného sveta. Cashback World je v súčasnosti aktívny na viac ako 40 trhoch. 14 miliónov jeho zákazníkov si užíva nákupné výhody u približne 140 000 obchodných partnerov na celom svete.

Nehlasované
Ako si výhodne zriadiť inteligentnú domácnosť  a ušetriť
 
Ako si výhodne zriadiť inteligentnú domácnosť  a ušetriť