Prihlásenie

INOVOVANÝ RAD MOTOROVÝCH OLEJOV SHELL HELIX V NOVOM EKOLOGICKOM BALENÍ

INOVOVANÝ RAD MOTOROVÝCH OLEJOV SHELL HELIX V NOVOM  EKOLOGICKOM BALENÍ

 V Bratislave 6. apríla 2010 – Spoločnosť Shell Slovakia, s.r.o., uvádza na trh inovovaný produktový rad motorových olejov Shell Helix. Sprehľadňuje ich ponuku a zákazník si tak jednoduchšie vyberie vhodný motorový olej pre svoje vozidlo. Spoločnosť Shell vyvinula pre svoje produkty nové obaly, pri výrobe ktorých sa spotrebuje o 11 % menej plastov ako doteraz.

Predstavené zmeny umožnia zákazníkom jednoduchšiu orientáciu
v produktovom rade a uľahčia im výber motorového oleja, ktorý zodpovedá špecifickým potrebám ich vozidla.
Inovácia motorových olejov Shell Helix zahŕňa sprehľadnenie ponuky a nové názvy jednotlivých produktov, podľa ktorých zákazník jednoducho rozpozná výkonovú triedu oleja.

Okrem špičkového plne syntetického motorového oleja Shell Helix Ultra boli ostatné produkty radu Shell Helix kompletne premenované. Každý z motorových olejov nesie príponou HX doplnenú o číslicu, ktorá zákazníka informuje o výkonovej triede oleja. Na slovenskom trhu tak zákazník nájde širokú škálu produktov od základných minerálnych olejov Shell Helix HX3 až po syntetické oleje Shell Helix HX8. Spoločnosť Shell rozširuje predovšetkým ponuku plne syntetických olejov radu Shell Helix Ultra.

Na obaloch zákazníci nájdu nové, väčšie štítky, ktorých grafika umožňuje lepšiu orientáciu v produktovom rade. Nové etikety ponúkajú aj väčší priestor pre technické informácie. Nový tvar obalov výrazne uľahčuje manipuláciu s produktmi. Dve držadlá, horné a bočné, umožňujú jednoduché nalievanie aj pri 4-litrovom balení. Obaly sú navyše vybavené špeciálnym uzáverom s odvzdušnením, aby olej plynulo vytekal a nedostal sa mimo hrdla olejovej nádrže.

Jedným z hlavných prínosov pri výrobe nových obalov je výrazne nižšia spotreba plastov, a to až
o 11 %. Shell tak pri výrobe ušetrí približne 2 500 ton plastov, čo predstavuje 48 miliónov jednolitrových fliaš. Pre ilustráciu: 2 500 ton plastov má rovnakú hmotnosť ako 1 785 vozidiel Volkswagen Beetle. 48 miliónov jednotlitrových fliaš poskladaných vedľa seba vytvorí rad dlhý približne 5 616 kilometrov, čo predstavuje vzdialenosť mezi Londýnom a New Yorkom. Vývoj nových balení trval tri roky a išlo o doteraz najväčšiu iniciatívu spoločnosti týkajúcu sa obalov motorových olejov  pre objemy od 1 do 10 litrov. Každý z 265 miliónov produktov, ktoré firma Shell ročne predá, sa tak k zákazníkovi dostane v novom, ekologicky úspornejšom balení. Jednolitrové
a štvorlitrové fľaše sú v súčasnej dobe najľahšími obalmi tohto typu na trhu. Zníženie hmotnosti fliaš aj uzáverov Shell má jediný cieľ – znížiť produkciu odpadov bez toho, aby tým utrpela šírka ponuky olejov Shell Helix.

„Naším cieľom v rámci motorových olejov Shell Helix je udržať si a zlepšiť pozíciu spoločnosti Shell ako najväčšieho svetového dodávateľa olejov a mazív,“ povedal Miroslav Bartoš, obchodný riaditeľ pre oleje a mazivá spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. „Pre dosiahnutie tohto cieľa musíme vždy reagovať na potreby trhu. Preto sme na základe prieskumu uskutočneného medzi zákazníkmi pristúpili k zatiaľ najväčším inovatívnym zmenám v portfóliu a balení našich motorových olejov. Našim zákazníkom umožnia jednoduchší výber toho najlepšieho oleja pre ich automobil. Verím, že na Slovensku prijmú inovácie rovnako pozitívne ako v ostatných krajinách.“

 

Motorové oleje Shell Helix

Spoločnosť Shell patrí medzi lídrov v oblasti výskumu palív a mazív, okrem iného tiež v náročnom prostredí pretekov formuly 1. Práve odborné zázemie umožnilo vytvoriť olej Shell Helix. Špičkový tím technikov a vedcov spoločnosti Shell tento olej, testovaný na pretekárskej trati, neustále zlepšuje s cieľom udržať motory v perfektnej kondícii.

 

Vďaka svojej skvelej čistiacej sile, ktorá zaisťuje vyšší výkon, bol s olejmi Shell Helix spokojný

 

Nehlasované