Prihlásenie

3 výhody prírodnej kozmetiky

3 výhody prírodnej kozmetiky

 

Prírodná kozmetika sa skladá z čisto prírodných zložiek v ktorých nenájdete ropné produkty ako je napríklad parafín či vazelína. Taktiež sa dbá na ich výrobu, zloženie a finálne testovanie. Prírodná kozmetika a jej prírodné produkty sú tak vo výsledku pre našu pokožku jemnejšie a menej agresívne.

 

Bez chemických látok

Prírodná kozmetika neobsahuje rôzne emulgátory a farbivá. Ak obsahuje, tak ide len o malé množstvo emulgátorov a tenzidov, tie sú však vyrobené jedine schváleným postupom a z povolených látok. Môže ísť napríklad o včelí vosk, lecitín, lanolín alebo iné. Týmto je dosiahnuté, že prírodné produkty sú tak pre našu pokožku menej agresívne.

 

Z obsahom prírodných zložiek

Prírodné kozmetické produkty, ako už napovedá ich pomenovanie, sú často tvorené z rôznych rastlinných olejov, vôňu dodávajú éterické oleje a ďalej obsahujú extrakty z liečivých byliniek.

 

Nie je testovaná na zvieratách

V neposlednom rade, ak vám záleží na zvieratách, aj toto je jedna z výhod a dôvodov, prečo siahnuť práve po prírodnej kozmetike. Aj keď sa toto mnoho výrobcov radšej snaží zamlčať, veľa kozmetických produktov a prípravkov prešlo testovaním na zvieratách. Na ich vývoji a výskume sa taktiež výrazne podieľalo testovanie na zvieratách. Ak sa chcete od tohto dištancovať a vyvarovať sa takejto kozmetike, práve táto prírodná kozmetika môže byť tou pravou voľbou pre vás.

 

Aj keď dnes nájdeme mnoho výrobkov s označením prírodná kozmetika, nemusí sa jednať o skutočne prírodnú kozmetiku. Toto označenie si často berú za svoje výrobcovia, ak ich produkty majú obsah byliniek alebo iných prírodných zložiek hoci len v malom množstve, no skutočne prírodná táto kozmetika vôbec nemusí byť. Na skutočne prírodnú kozmetiku sa zameriava Concept Clinic so svojou ponukou prípravkou od renomovaných výrobcov.

 

Priemerné hodnotenie: 3 (2 votes)