Prihlásenie

Tieto recepty na rumové koktejly musíte vyskúšať!

Cuba libre. Azda najznámejší miešaný nápoj z rumu hravo zvládneme pripraviť v pohodlí svojho domova. Do vysokého rovnostenného pohára vložíme umytú limetku, z ktorej vytlačíme šťavu. Pridáme kocky ľadu a zalejeme ich svetlým rumom (5 centilitrov). Na záver nápoj zalejeme coca-colou (10 centilitrov), pohár ozdobíme širokou slamkou a limetkou.

 

Mai Tai. Do shakeru vlejeme svetlý rum (3 centilitre), tmavý rum (3 centilitre), Orange Curaçao (1,5 centilitra), cukrový sirup (1 centiliter), mandľový sirup (1,5 centilitra). Do hrubostenného pohára na stopke pridáme šťavu z jednej polovice čerstvej limetky, kocky ľadu a vzniknutú alkoholickú zmes. Pohár ozdobíme plátkom ananásu, do ktorého zapichneme malé špáradlo s koktejlovou čerešňou. Podávame so slamkou.

 

Piňa colada. Vysoký pohár na krátkej stopke naplníme ľadom a vložíme do mrazničky. Do mixéra vložíme hrsť ľadovej drte a zaleje zmesou v zložení: svetlý rum (3 centilitrov), kokosový krém (3 centilitre) a 100 % ananásový džús (9 centilitrov). Cieľom je, aby sa drť stratila a koktejl ostal dostatočne hustý. Nápoj vlejeme do vychladeného pohára, ozdobíme slamkou, ananásom a koktejlovou čerešňou.


Miešané nápoje budú chutnejšie, keď použijeme prvotriedny rum, najkvalitnejšie značky na našom trhu sú rum Diplomatico a rum Zacapa. Keďže miešané nápoje sú pomerne kalorické, doprajte si ich len z času načas. Ak máte chuť na sladké alkoholické potešenie, doprajte si radšej za “štamprdlík” sladkého likéru. Vynikajúco chutia aj Jägermeister a orechovica.

Nehlasované