Prihlásenie

Výber z bankomatu kdekoľvek na svete je v Tatra banke za jednotnú cenu

Výber z bankomatu kdekoľvek na svete je v Tatra banke za jednotnú cenu

 Tatra banka zjednodušila systém poplatkov za výber z bankomatu debetnou platobnou kartou v zahranicí nad rámec platnej európskej legislatívy. Za výber hotovosti z ktoréhokolvek bankomatu na svete zaplatia klienti Tatra banky rovnaký poplatok ako za výber z bankomatu inej banky na Slovensku a to 1,13 EUR (34 SKK)*.

 

V súvislosti s platnou európskou legislatívou došlo od januára k podstatnej zmene v spoplatnení hotovostných výberov z bankomatov v krajinách eurozóny a krajinách, ktoré sú súcastou Európskeho hospodárskeho priestoru. Poplatky za výber hotovosti debetnou platobnou kartou z bankomatov inej ako svojej banky v SR boli zjednotené s poplatkami za výber hotovosti zo zahranicných bankomatov v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru. 
Tatra banka sa však rozhodla zjednodušit systém poplatkov za výber hotovosti z bankomatov v zahranicí a to nad rámec platnej legislatívy. Jednotný poplatok vo výške 1,13 EUR (34 SKK)* sa tak vztahuje aj na výber z bankomatov kdekolvek na svete, ciže aj mimo Európskeho hospodárskeho priestoru. Rovnaký princíp spoplatnovania sa už pritom uplatnuje aj v prípade kreditných kariet.

Aj nadalej je však pre klienta najvýhodnejšie platit kartou všade, kde je to možné. Platba kartou je najlacnejšou formou cerpania financných prostriedkov z bankového úctu. nie sú s nou spojené ani poplatky za úctovné položky, pokial má klient niektorý z balíkov služieb. Sú však situácie, ked nie je možné platit kartou a vtedy si klienti Tatra banky môžu vybrat hotovost za rovnaký poplatok, ako keby vyberali hotovost na Slovensku z inej banky.

Porovnanie štruktúry poplatkov za výber z bankomatu debetnou platobnou kartou Tatra banky: 

Do 31. 12. 2008 boli v Tatra banke poplatky za výber z bankomatu debetnou platobnou kartou Tatra banky rozdelené na: 

  • poplatok za výber z bankomatu Tatra banky: 0 EUR (0 SKK)*
  • poplatok za výber z bankomatu ZBK: 1,13 EUR (34 SKK)*
  • poplatok za výber z bankomatu v zahranicí: 1,5 % z vyberanej sumy, minimálne 4,98 EUR (150 SKK)*

  Od 1. 1. 2009 je štruktúra týchto poplatkov nasledovná: 

  • poplatok za výber z bankomatu Tatra banky: 0 EUR (0 SKK)*
  • poplatok za výber z bankomatu iných bánk v SR a v zahranicí: 1,13 EUR (34 SKK)*

  *Na prepocet bol použitý konverzný kurz 1 EUR =  30,1260 SKK.
  Kontakt pre doplnujúce informácie: Boris Gandel Hovorca Tatra banky boris_gandel@tatrabanka.sk   Eva Sagálová Media relations manager, Oddelenie komunikácie a stratégie znacky, Tatra banka eva_sagalova@tatrabanka.sk  

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)