Prihlásenie

Kde skončila Eska, nastupuje Dahon

Kde skončila Eska, nastupuje Dahon

(Uherský Brod, 2. apríla 2009) – Fenomén skladacích bicyklov, ktoré všetci dobre poznáme z dôb nedávno minulých, sa vracia do našich miest a dedín. Legendárne skladacie bicykle Eska, na ktorých sa kedysi vo veľkom jazdilo na šiestu ráno do fabriky, dnes pomyselne strieda značka Dahon, ktorá kombinuje prednosti skladacieho bicykla s moderným dizajnom, lepšou funkčnosťou a svetovou kvalitou. Vyhovuje všetkým, ktorí sa vedia nadchnúť pre zdravý životní štýl, radi by mali bicykel stále so sebou alebo jednoducho chcú na bicykli opäť dochádzať do práce. Skladačka sa stáva alternatívou nielen ku klasickým bicyklom, ale i k bežnej doprave autom.

Príležitosť využiť ktorýkoľvek z modelov Dahon si nájde každý, kto denne dochádza do práce. So skladacím bicyklom je možné jednoducho prísť na nádražie, zložiť ho, vziať pod pazuchu a nastúpiť do vlaku alebo do autobusu. Po vysadnutí skladačku znovu rozložiť, nasadnúť a doviezť sa do práce. Dahon je možné zložiť alebo rozložiť za 10 až 20 sekúnd.

Dahon si môže každý vziať tiež na dovolenku alebo na chalupu, pretože ho nie je potrebné upevňovať na strechu auta. Stačí ho len rýchle zložiť a uložiť do kufru auta. Na chalupe alebo počas víkendu v prírode bude rýchlo po ruke či už pre výjazd po okolí, na huby, na ryby alebo do obchodu. Skladačka sa vojde do služobného auta (a vyrieši problém s parkovaním v centre), bez problémov je možné si na nej zájsť do reštaurácie, zložiť, vziať dovnútra a uložiť pod stôl. Pritom do obyčajného kufru auta strednej triedy sa vojdú 3 až 4 skladačky Dahon.

Na rozdiel od skladačiek Eska je totiž Dahon naozaj zložiteľný, a to bez akéhokoľvek náradia. Bicykle vážia už od 8,7 kilogramu, majú na mieru nastavené prevody a v porovnaní s veľkými bicyklami mnoho výhod: sú pevnejšie, ľahšie, umožňujú rýchlejšiu akceleráciu a majú nižší aerodynamický odpor. Na kompaktných i plnohodnotných skladacích bicykloch Dahon navyše môže ísť takmer každý. I naozaj silní a veľkí chlapi.

Marketingový manažér spoločnosti Azub Bike, oficiálneho distribútora skladacích bicyklov Dahon v Českej republike, Honza Galla, ktorý na bicykli prešiel 17 štátov a v júni tohto roka sa chce na skladačke Dahon kombinovane dopraviť na grécky ostrov Rhodos, o skladacích bicykloch hovorí: „Spočiatku som veľmi nevedel, na čo by som Dahona použil, ale stačilo ho pár dní mať doma, a všetko bolo jasné. Skladačku som potom bral už takmer všade. Do obchodu, do auta, do vlaku pri ceste do práce, na dovolenku, k babičke na chalupu. Žena na nej dochádza do práce. A pritom všetky Dahony pohodlne a bezpečne parkujeme doma v predsieni.“

O spoločnosti Azub Bike
Spoločnosť Azub Bike už od roku 2001 prináša zákazníkom v Českej republike a na Slovensku bicykle a ďalší cyklistický sortiment, ktorý nie je na našom cyklistickom trhu zabehnutý. Je oficiálnym distribútorom skladacích bicyklov Dahon, ktorých sa vo svete predalo už cez 2 milióny. Súčasťou jej sortimentu sú ďalej lehocykle, detské vozíky, detské ťažné tyče, ale i kožené sedačky Brooks a mnoho ďalších nekonvenčných produktov. Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránkach www.azub.cz.

Priemerné hodnotenie: 4.8 (6 votes)