Prihlásenie

Nevhodný nábytek může dětem způsobit zdravotní problémy

Nevhodný nábytek může dětem způsobit zdravotní problémy

Brno, 29. 9. 2009 - Dětský pokoj je pro každé dítě oázou klidu, fantazie i místem nejrůznějších her. Alespoň na první pohled. Pokoj vybavený nevhodným nábytkem totiž může pro zdraví jeho malých obyvatel skrývat mnohá nebezpečí. Při zařizování dětského interiéru je proto třeba vzít v úvahu všechna možná rizika. Pomocnou ruku podávají rodičům italští designéři.

Společnost Moretti Compact se ve spolupráci s Italským institutem pro bezpečnost hraček (IISG) zaměřila speciálně na bezpečnost svých výrobků. Jejich dlouhodobý výzkum chování dětí odhalil veškerá možná rizika při správném i nesprávném používání dětského nábytku. Každý kus nábytku, který tato rizika eliminuje a zároveň je v souladu s evropskými i mezinárodními standardy, potom obdržel známku „Safety Checked“. Ta mj. garantuje nezávadnost materiálů a povrchových laků a vylučuje možnost zranění dítěte přiskřípnutím či přimáčknutím. Rodiče tak mohou v klidu nechat dítě věnovat se vlastním hrám bez obav o jeho zdraví.

Škodlivý formaldehyd
Odborníci z Moretti Compact se dále podrobně zabývali přítomností formaldehydu v dětském nábytku. Formaldehyd, tzv. „všudypřítomná škodlivina“, může totiž při vyšší koncentraci způsobovat bolest hlavy, únavu a v extrémních případech i poškození jater, ledvin či centrální nervové soustavy. Moretti Compact, kterou na českém trhu distribuuje brněnská společnost FINEZZA design, přichází s řešením v podobě tzv. LEB panelů. „Ty jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného dřeva s certifikací FSC (Forest Stewardship Council) a zaručují nejnižší možný obsah formaldehydu na světě,“ upozorňuje Milan Vrbík, designér a projektový manažer FINEZZA design.

Dejte pozor na barvy
Podobně jako formaldehyd mohou zdravotní obtíže způsobit i použité barvy. Řešení je přitom vcelku jednoduché: jednosložkové barvy na vodní bázi snižují emise škodlivin až o 95 % ve srovnání s tradičně používanými barvami na organické bázi. Zároveň jsou barvy na vodní bázi šetrné k životnímu prostředí, přičemž jsou odolné a trvanlivé.

Italský design
Prioritní zaměření na bezpečnost produktů Moretti Compact se přitom nijak neodráží na jejich designu. Italská designérská škola se zde snoubí s použitím nejmodernějších metod a velmi přísnou výstupní kontrolou. „Variabilita jednotlivých kusů nábytku či přímo jejich dodání na míru nám umožňují přizpůsobit pokoj individuálním nárokům každého dítěte,“ dodává Vrbík.

###
O společnosti FINEZZA design
Společnost FINEZZA design, prodejce exkluzivního italského nábytku, byla založena v roce 2009 jako spojení společností CR DESIGN LTD. a viewART. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálních návrhů interiéru. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.

Nehlasované