Prihlásenie

„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila

Bratislavskou Starou tržnicou, ale určite aj celým Slovenskom, ktoré sa spojilo pre Hodinu deťom, večer o 23-tej hodine prešla obrovská vlna radosti. Do konca televíznej šou v priamom prenose sa podarilo vyzbierať 13 347 579,- Sk a prekročiť tak stávkovú hranicu o viac ako 3 milióny korún. To znamená, že z fondu Hodiny deťom sa pomôže väčšiemu počtu detí a mladých ľudí.

Hodina deťom oslávila svoje 10. výročie naozaj radostne a veľkolepo. Pre tisícky darcov pripravili nádhernú šou na STV 1. Vyše 80 spevákov, tanečníkov, hercov, spolu s deťmi, vykúzlili v Starej tržnici nádhernú atmosféru. Počas večera boli odvysielané príbehy detí a mladých ľudí, ktorí vďaka podpore z Hodiny deťom majú lepšie podmienky na svoj rozvoj. K Hodine deťom sa pridali aj štyri televízie. Riaditeľ STV Štefan Nižňanský v priamom prenose venoval 50 000,- Sk, predstavitelia televízie JOJ, Markíza a TA3 svoje dary prisľúbili.

Slovenská televízia flexibilne predĺžila priamy prenos z dohodnutých  2,5 na 3 hodiny. Mnohí verili, že 10 miliónov sa vyzbierať podarí. Moderátori večera Alena Heribanová, Andrea Vadkerti, Katarína Brychtová, Zlatica Puškárová, Petra Polnišová, Adela Banášová, Maroš Kramár, Peter Marcin, Dano Dangl, Martin Nikodým a Matej „Sajfa“ Cifra burcovali ľudí s úžasným nasadením do poslednej minúty. Prekvapili aj spoločným darom 55 000,- Sk. Keďže sa Hodine deťom podarilo dosiahnuť hranicu 10 miliónov slovenských korún, moderátori teraz budú napĺňať svoje sľuby, ktoré dali v rámci stávky. Petra Polnišová a Dano Dangl to stihli v priamom prenose. Petra v gymnastickom úbore predviedla kreatívnu zostavu so stuhou a Dana Dangla jeho kolegovia ostrihali dohola.

Úžasný večer ukončilo slávnostné odovzdávanie Ceny Hodiny deťom v historických priestoroch NR SR. Nadácia pre deti Slovenska udelila 16 cien, umeleckých nástenných hodín autora Jána Beliša, dlhodobým partnerom Hodiny deťom, napr. Alene Heribanovej a Andree Vadkerti, režisérovi Jurajovi Johanidesovi. Špeciálna cena bola udelená Milke Vášáryovej a Ladislavovi Chudíkovi, čestnej predsedníčke a „vyslancovi“ Hodiny deťom. Ako pani Vášáryová uviedla: „vyzbieranej sume pre detičky sa veľmi teším. Všetkým úprimne zo srdca ďakujeme. Je to symbol toho, že si v sebe neustále pestujeme nehu, láskavosť a súcit, čo je nesmierne dôležité.“

Do Fondu Hodina deťom sa včera zbierali peniaze nielen cez SMS a pevnú linku, ale aj do „Hugo“ pokladničiek priamo na uliciach vyše 40 miest a obcí po celom Slovensku. Zbierka 10. ročníka pokračuje do konca marca 2009. Jej výsledky budú vyhlásené 1. apríla na Hugove meniny. Celá vyzbieraná suma bude rozdelená cez Grantový program Hodina deťom, ktorý Nadácia pre deti Slovenska vyhlási 15. decembra 2008. O tom, ktoré organizácie budú podporené, sa verejnosť dozvie začiatkom júna 2009.

Aktuálne informácie o stave zbierky sú dostupné na stránke www.hodinadetom.sk.

O Hodine deťom

Hodina deťom je celoročná celonárodná verejná zbierka, ktorú už 10. rok organizuje Nadácia pre deti Slovenska na podporu všetkých detí na Slovensku. Prostredníctvom zbierky poukazuje na ich potreby, podporuje stabilizáciu organizácií a ich projekty zamerané na skvalitňovanie života detí a mládeže. Mediálna kampaň a propagačné materiály sú financované partnermi Hodiny deťom. Každá vyzbieraná koruna je vložená do fondu a využitá pre deti. Od svojho vzniku Hodina deťom prostredníctvom Grantového programu rozdelila 91 943 052 korún medzi 1 205 kvalitných projektov, ktoré pomáhajú deťom zmysluplne tráviť voľný čas a podporujú zdravotne a sociálne znevýhodnené deti a mladých ľudí. www.hodinadetom.sk

O Nadácii pre deti Slovenska

Jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou zameraná na mnohostranný rozvoj detí a mladých ľudí. Podporuje kvalitné projekty, ktoré poskytujú priamu pomoc, systematicky sa venuje prevencii a tiež vzdelávaniu dospelých, ktorí pracujú s deťmi. Je súčasťou celosvetovej siete nezávislých partnerských organizácií pre deti a mladých ľudí, ktorej iniciátorom je International Youth Foundation z USA. Riadi sa Etickým kódexom Fóra donorov. Od svojho vzniku (v roku 1995) do konca roka 2007 podporila 1 524 projektov celkovou sumou 123 522 381 Sk.

Vykročenie do druhého desaťročia existencie nadácie je sprevádzané zmenou nadačného loga. www.nds.sk

Kontakt:

Dagmar Brisudová,

Priemerné hodnotenie: 3 (1 vote)
„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila
 
„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila
 
„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila
 
„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila
 
„Bláznivá“ stávka Hodiny deťom o 10 miliónov sa včera naplnila