Prihlásenie

Elektronická fakturácia je stále populárnejšia

Elektronickú fakturáciu využíva čoraz viac domácností i firiem. Jej klasické papierové verzie totiž časom strácajú na prehľadnosti, navyše sú nešetrné k životnému prostrediu. Spoločnosti vďaka nej zasa šetria náklady, čo umožňuje prinášať výhodnejšie produkty. Vďaka elektronickému podpisu je zaručená aj bezpečnosť fakturačných údajov.

Bratislava 14. júl 2008 – Klasické papierové faktúry zaťažujú životné prostredie, ich nahromadené množstvo svojou neprehľadnosťou zasa znepríjemňuje život. Zákazníci preto čoraz častejšie využívajú možnosť jednoduchej a bezpečnej elektronickej fakturácie prostredníctvom e-mailu. Spoločnosti ňou znižujú náklady spojené so samotným vytlačením faktúry, poštovným a balným, čo následne umožňuje prinášať výhodnejšie produkty.

„Podľa našich zistení je medzi klientmi o elektronickú fakturáciu jednoznačný záujem. Jej zavedením sme ešte viac zvýšili komfort pre zákazníkov,“ hovorí Miroslav Bobošík, marketingový a produktový riaditeľ spoločnosti Slovanet. Operátor však stále ponecháva voľbu, či chcú zákazníci dostávať faktúry v podobe papierovej, elektronickej, prípadne i kombinovanej, ktorú využívajú najmä firmy.

V súčasnosti prichádzajú elektronické faktúry Slovanetu k zákazníkom vo formáte PDF, ktorý si môžu prečítať na ktoromkoľvek počítači. Druhým formátom je XML, umožňujúci firmám jednoduché prenesenie všetkých položiek faktúry priamo do ekonomického softvéru. Faktúry sú zasielané elektronicky podpísaným e-mailom s prílohou. Služba je pre nových i súčasných klientov bezplatná.

Nehlasované