Prihlásenie

Hej.sk chce byť o dva roky trojkou v Maďarsku

Český internetový obchod Kasa.cz, ktorého spolumajiteľom je slovenská spoločnosť Arca Capital, oficiálne expandoval do Maďarska.

Skupina e-shopov, do ktorej patrí aj najväčší slovenský internetový obchod Hej.sk, vstúpila na maďarský trh v prvej polovici júla.

Od južných susedov si sľubuje rýchly úspech. Na adrese Logik.hu sa chce do dvoch rokov dostať medzi trojku najväčších internetových predajcov v krajine.

Podľa tlačového vyhlásenia kalkuluje s tým, že nakupovanie cez web nie je v Maďarsku zatiaľ natoľko rozšírené ako na Slovensku alebo v Česku. Zákazníkov chce medzinárodná firma získať okrem iného poukázaním na benefity internetových nákupov. Tie chce vysvetľovať vo výraznej marketingovej kampani.

Ambície v súvislosti s Maďarskom avizovali zakladatelia internetovej firmy už koncom minulého roka, pôdu pre rast majú však pripravenú až od februára 2008, kedy do Kasy vstúpil investor Arca Capital. Ten od pôvodných majiteľov kúpil 30-percentný podiel a rýchlo dostal súhlas k ďalšiemu posilneniu svojej pozície.

Kasa v súčasnosti pôsobí na piatich európskych trhoch. V ČR, kde vznikla, je stále hlavným konkurentom najsilnejšieho lokálneho hráča Internet Mall. Ten je má od mája takisto benefit silného investora, financie doňho naliali fondy Intel Capital a 3TS Capital Partners.

Priemerné hodnotenie: 4.7 (3 votes)