Prihlásenie

Novým členom predstavenstva VÚB banky sa stal Daniele Fanin

Bratislava 24. júl 2008 - Dozorná rada VÚB banky v júli vymenovala za nového člena Predstavenstva VÚB banky Daniele Fanina, ktorý už mesiac pôsobí ako riaditeľ pobočky VÚB v Prahe. Pražská pobočka VÚB banky v súčasnosti poskytuje široký rozsah bankových služieb domácim a medzinárodným spoločnostiam so sídlom v Českej republike.

"VÚB banka a jej materská banka Intesa Sanpaolo majú výrazný záujem o český trh a mojím mandátom je pomôcť skupine rásť v súlade so silou a potenciálom krajiny," vyhlásil D. Fanin.

Daniele Fanin sa narodil v roku 1959 vo Verone, v Taliansku. Vyštudoval právo (1982) a politické vedy (1987) na univerzite v Padove. Po ukončení štúdia začal v roku 1982 pracovať pre dve právnické firmy zamerané na občianske a pracovné právo. O dva roky neskôr začal budovať svoju kariéru v Banca Commerciale Italiana, ktorá sa neskôr spojila a vytvorila banku Intesa Sanpaolo, najprv v domácej sieti v jeho rodnom meste a od roku 1989 na ústredí ako Oblastný riaditeľ pre francúzsky hovoriace krajiny, Francúzsko, Belgicko a Luxembursko. Od roku 1991 pracoval v pobočke v Londýne zodpovedný za talianske obchodné aktivity v rámci Veľkej Británie a v roku 1995 prevzal vedenie pobočky v Abu Dhabi a jej kľúčovú úlohu pre Skupinu v oblasti Zálivu. Od roku 2003 do roku 2007 pôsobil vo funkcii Generálneho Riaditeľa maďarskej pobočky Central-European International Bank (CIB Bank), Budapešť (100%-ná dcérska spoločnosť Intesa Sanpaolo, bývalá Banca Intesa, predtým IntesaBci) a po krátkom pôsobení v Rumunsku vedie Pražskú pobočku VUB kde sa bude usilovať o rozšírovanie profesionálnych znalostí, starostlivosti o zákazníkov a skúseností Skupiny Intesa Sanpaolo.

D. Fanin je zástanca tímovej práce, milovník hudby a umenia. Okrem rodnej Taliančiny plynulo hovorí anglicky a francúzsky. Je ženatý a má 3 deti.

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje svoje služby prostredníctvom 210 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Ďalšie informácie poskytnú:
Alena Walterová
Hovorkyňa a vedúca tlačového oddelenia
Tel.: +421-2-5055 2130
E-mail: awalterova@vub.sk

Michal Kopecký
PR špecialista
Tel.: +421-2-5055 2424
E-mail: mkopecky@vub.sk

Priemerné hodnotenie: 4 (1 vote)