Prihlásenie

Správy a vyhlásenia z oblasti IT, telekomunikácií a Internetu

Generátor ozónu OTS-15 vyčistí všetky priestory

Reštaurácie, bary, hotely, kuchyne, obchody, školy, kozmetické salóny, ordinácie, sklady, výrobne, ale aj domy, byty a autá spoľahlivo vyčistí od vírusov, baktérii, plesní a zápachu generátor ozónu OTS-15 firmy TECH CONTROLLERS. Informuje o tom obchodný reprezentant firmy TECH CONTROLLERS Jaroslav Kuča.

Dezinfekcia na ihriskách sa dá docieliť aj hravou formou a bezpečne

Na herných prvkoch je naďalej potrebné dodržať hygienicky čisté prostredie, tu sú tipy, ako to urobiť úspešne.
Karanténne obmedzenia spôsobené pandémiou koronavírusu COVID-19 sa už postupne uvoľňujú, no naďalej je potrebné dodržať bezpečnostné a hygienické opatrenia. „V prípade detských ihrísk, či herných prvkoch na cvičenie to znamená zabezpečiť aj dezinfekciu rúk a prostredia,“ podotýka odborník zo spoločnosti Študio-21 plus Miloslav Jurík. Spoločnosť sa zaoberá stavebnou, projekčnou a konzultačnou činnosťou v oblasti tvorby verejných priestorov, detských ihrísk, športových hracích prvkov, cyklostojanov, ako aj smart riešeniami v mestách. Ako dodáva, najmä na detských ihriskách je často problém primäť deti, aby na dezinfekciu nezabudli. Na trhu sú pritom už riešenia, ako sa to dá vyriešiť hravou formou v podobe nového herného prvku aj s edukatívnou funkciou.
Nové riešenia

Jazdené auto? Poradíme, ako ho vybrať

Uvoľňovanie korona karantény umožnilo opätovne spustiť aj predaj jazdených vozidiel. Servisná história, ale aj overený pôvod prvého majiteľa by mali byť alfou a omegou pri ich obstaraní.
Jazdené vozidlá často lákajú svojou cenou, no dovoz zo zahraničia či neoverený pôvod prvého vlastníka býva vo väčšine prípadov rizikom. A to najmä pre stočené kilometre, teda zámerne upravený stav tachometra - počítadla najazdených kilometrov. Uvoľňovanie prísnych pravidiel korona karantény už umožňuje obstaranie si jazdených vozidiel tak pre fyzické, ako aj právnické osoby. Čo by malo byť alfou a omegou rozhodovania?

Zaujímajte sa o históriu a referencie

Svetový obchod čaká výrazný prepad

Coface: V treťom štvrťroku 2020 poklesne svetový obchod medziročne o 7 %. Dôvodom je aj rast protekcionizmu, dokonca v agropotravinárstve. Svetové hodnotové reťazce však stále môžu mať svetlú budúcnosť.

SAP vyplatí akcionárom dividendy v celkovej výške 1,86 miliardy eur

Akcionári SAP získajú dividendu 1,58 eura na akciu. Svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov im za fiškálny rok 2019 celkovo vyplatí 1,86 miliardy eur. Spoločnosť o tom rozhodla na svojom výročnom valnom zhromaždení. V predchádzajúcom fiškálnom roku to bolo 1,50 eura na akciu. S vyplácaním dividend sa začalo 26. mája 2020.


Rozhodnutie padlo na vôbec prvom virtuálnom valnom zhromaždení spoločnosti. Pre opatrenia proti prebiehajúcej pandémii COVID-19 sledovalo živé vysielanie zo zhromaždenia 6 100 účastníkov. Akcionári schválili všetky body agendy navrhnuté manažmentom SAP. Prijali napríklad predbežné uznesenie, ktoré zachováva možnosť navýšenia akciového kapitálu. Rozhodnutie nahrádza identické uznesenia z rokov 2010 a 2015, ktoré vypršali v máji 2020 bez toho, aby ich spoločnosť využila. Možnosť navýšenia kapitálu tak predĺžili do roku 2025.

LAMAX S9 Dual: Autokamera ukrytá ve zpětném zrcátku

Globální značka elektroniky LAMAX uvádí na trh novou autokameru S9 Dual, která plně nahradí zpětné zrcátko a lze ovládat hlasem

LAMAX Electronics (LAMAX), úspěšný výrobce audiovizuálních technologií, představuje zcela novou autokameru LAMAX S9 Dual, která promění zpětné zrcátko vašeho vozu v záznamové zařízení, navíc tak nenápadné, že si ho zvenku všimne jen málokdo.

Každá dopravní nehoda je nepříjemná, jenže olej do ohně může přilít druhý účastník nehody, který bude svalovat vinu na vás, i když si budete jisti, že jste v tom nevinně. Právě autokamera LAMAX S9 Dual vás v takovém případě může zachránit před zbytečnými soudními tahanicemi, neboť bude obsahovat důkazní materiál, který bude hovořit ve váš prospěch.

Hlavní výhodou kamery do auta LAMAX S9 Dual je, že plně nahradí zpětné zrcátko. Plocha zrcátka je dotyková a může sloužit právě jednak jako displej – ukáže to, co aktuálně kamera snímá – nebo se tlačítkem zobrazování vypne a tím opět funguje jako zrcátko.

CyberPower hlási úspešnú implementáciu svojich UPS pre košickú radnicu

Spoločnosť CyberPower, popredný svetový výrobca záložných napájacích riešení, oznámila, že jej záložné zdroje napájania (UPS) využívajú pre kritické aplikácie veľké spoločnosti, infraštruktúrne body, aj inštitúcie, a to v Českej republike aj na Slovensku. Jednou z týchto implementácií je aj úspešne realizovaná zákazka zo strany košickej radnice.

Na CyberPower spolieha i krajské mesto

AOC představuje hned deset monitorů z byznys řady P2

Praha, 26. května 2020 – V době rostoucí poptávky po monitorech s větší úhlopříčkou, lepší konektivitou a špičkovou kvalitou obrazu, uvádí AOC na trh nové monitory řady P2, které jsou určeny pro profesionální uživatele. Přední světový výrobce monitorů jimi pokrývá širokou škálu velikostí od 21,5” (54,7 cm), 23,8” (60,4 cm), 27” (68,6 cm), až po 34” (86 cm). Kromě 34” ultraširokého CU34P2A se zakřiveným (1500R) VA panelem jsou všechny ostatní modely vybaveny plochými panely IPS. Všechny modely zajišťují věrnou reprodukci barev, široké pokrytí gamutem a široké pozorovací úhly (178/178°) – což ocení všichni, kdo na monitorech tvoří videa či grafiku.
Vybrané modely (24P2C a 27P2C) s portem USB-C umožňují snadnější připojení monitoru, dat a napájení k mobilním zařízením pomocí jediného kabelu. Přepínač KVM, zahrnutý v těchto modelech, umožňuje uživateli přepínat klávesnici a myš mezi dvěma počítači (připojenými přes USB-C a USB hubový uplink).

TP-Link Archer T5E: PCIe adaptér pridá vášmu stolnému PC Wi-Fi i Bluetooth

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu nový PCIe adaptér TP-Link Archer T5E (AC1200), ktorý umožňuje jednoduché rozšírenie vášho existujúceho stolného počítača o bezdrôtové rozhranie Wi-Fi a Bluetooth 4.2.

Extrémne vysoká rýchlosť

Riešenie je určené pre stolové počítače, ktoré chcete premiestniť niekam, kam nevedie pevný ethernetový kábel a jeho prípadné použitie by si vyžadovalo stavebné úpravy, prípadne by nevyzeralo práve reprezentatívne. Pokiaľ ide o Wi-Fi, tu vďaka podpore štandardu 802.11ac a špecifikáciu AC1200 dosiahnete maximálnu rýchlosť bezdrôtového pripojenia do 1 167 Mb/s, z toho 867 Mb/s v pásme 5 GHz a 300 Mb/s v pásme 2,4 GHz. Taká rýchlosť je absolútne dostatočná pre väčšinu úloh vykonávaných on-line, vrátane hrania hier po sieti, streamovania video obsahu v HD rozlíšení alebo videokonferencie.

Bluetooth pre jednoduché prepojenie nielen s mobilom

Slovákom chýba doma súkromie

Naozajstný domov je miesto, kde máme pocit úplného bezpečia a súkromia. Štatistiky z globálnej IKEA Správy o živote v domácnosti (Life at home report) ukazujú, že až jedna štvrtina celosvetovej populácie pravidelne hľadá súkromie mimo svojej domácnosti. A ako vnímajú súkromie v domácnosti Slováci? Až 67% z nás sa cíti byť samým sebou iba za zatvorenými dverami svojej izby a 16% si myslí, že v domácnosti nemá dostatok súkromia.